Mlýn na prádle – Restaurace

Prádlo - Pension Mlýn Na Prádle

Legenda praví

Tam nejedu, maj tam jen Plzeň do čtyřky :-)

(řekl Záhadolog před nárazem do hlavy - pro připomenutí se tak stalo 30.10.2004, při cestě do Netěchovic, následky pak zde.)

První dojem

Tady se člověk cítí dobře

Report

Po soukromé návštěvě mlýna nás napadlo, že bychom mohli udělat etapu právě do těchto míst. Pan majitel nám zároveň řekl o plánované ochutnávce místního burčáku. A tak jsem napsal všem důležitým smsku, že pojedeme etápku s bonus burčákem. Vše bylo tedy domluveno a tak nezbývalo než čekat na to správné datum.

Start byl poměrně komplikovaný, protože část osazenstva jela na kole z Týna, část ze Záhoří a někteří jeli autem. Nakonec schůzka dopadla dobře, Štěpánka přijela do Záhoří na kole a Standu s Džardou jsme potkali pod Záhořským kopcem, aby to nemuseli šlapat. Cesta byla velmi rychlá, Jarda byl hodně žížnivej, takže žádná vysírací zastávka nepřipadala v úvahu. Příjezd do hospody tedy proběhl rychlostí když né světla, tak alespoň rychlostí prdu.

Po zaparkování kol do stojanu z pána prstenů (stylově dřevěné a porostlé houbami) jsme se odebrali do hospůdky. My to tu známe, ale pro ty co ne to popíšu. Mlýn na prádle je stylový penzion-hospůdka nedaleko Bechyně, u říčky Smutná. Všechny interiéry a exteriéry jsou zde stylové jako z pohádky! Pivo Plzeň 12ka je dobré a kuchyně jedlá. Okolo celého mlýna je vysazena réva vinná a tak jsme se těšili na ten burčák dvojnásob. To by k popisu stačilo, vy co to tam neznáte, neváhejte a mlýn osobně navštivte.

Po vstupu do hospody jsme se usadili k většímu stolu a začali objednávat nápoje. Bohužel zde došlo ke zklamání všech, kteří čekali na burčák – ten prostě vlivem studeného počasí ještě nebyl. Tak to zachránila Plzeň a na zahřátí výborná medovina. K jídlu jsem si dal krájenou studenou krkovičku a ostatní si objednali taktéž sobě po chuti.

Pak dorazili Martin s Ňaní autem a chvíli po nich Martin Bartošů s Lukášem Zíků. Zábava pokračovala, bylo vypito romanticky pár piv a panáčků při svíčce. Veselí gradovalo za řevu stovek decibel a při tom byl kolektivně sepsán Kecce pohled, jak nám chybí stará Kecka na etapách.

A budeme končit, autojezdci se rozutekli velmi rychle, po nich následoval Standa s Jardou. Takže sme tam zbyli se Štěpánkou. Cesta k domovu probíhala svižně, avšak Štěpánku přitahoval víc a víc příkop, povídám jí nejezdi tak blízko krajnice, rozbiješ si ústa, ona mého varování nedbala a jela pořád stejně. Takže ani pět minut to netrvalo a pleskla sebou o zem v místech kapličky s nápisem svatý Karle oroduj za nás. Její šikovnost jí stála uraženej zub a mě naražený žebra a malej silniční lišej vlivem nedodržení bezpečné vzdálenosti.

Zbytek cesty jsem raději jel první a svítil na cestu a na chalupě si dal panáka vodky na to, že jsme přežili. Standa s Jardou dorazili bez problémů stejně tak všichni co jeli autem.

Zapsal Brůdži

Panoramatické pohledy – novinka na TdB! Pokrok nezastavíš! No.. může se člověk alespoň pokusit přibrzdit pár pivama :D

 

A zde si můžete prohlédnout, jak to vypadalo v roce 1977, kdy si majitelé pořídili starý mlýn, aby z něho vytvořili penzion.

Závěrečné hodnocení

Nalákali nás na burčák a PRD! Sprostý triky :p  Nicméně příjemná atmosféra v místní stylové hospůdce, kde to máme prostě rádi nám vše i bez samoseru vynahradila.

Otázky a otazniky

Mají zde čistě vyprané prádlo?

Bonusy

Bonus byl spíš mínus - Stěpánky zub

Tagy: ,

Jeden komentář u “Mlýn na prádle – Restaurace”

  1. TOURdeBIER 21.01.2014 v 17:05 #

    Člověka to prostě potěší, když !!ČEZ!! přijde s 360st. panorama až půl roku po TOURdeBIER :p
    http://www.cez.cz/cs/cez-temelin/index.html

Přidat komentář

Upozornit emailem na navazující komentáře. Můžete se též přihlásit k odběru bez omentování.