Legenda praví

Bohunice, jo - ty si zaslouží bejt na seznamu...

První dojem

Zavřeno...

Report

Bohunice – Bohunická hospoda

Všechno to začalo nevinně, sraz navečír u toho který má dlouhý jazyk, což sme poznali až po rozdání cuc klád od Paweva a následné prohlídce fotek. Pawev alias Pavel Kozár je sám vlastně jedna velká záhada, protože nám zatajuje původ ebonitové tyčinky. Cituji „to sou starý poctivý zásoby“. Ale odkud se vzala můžeme jen domýšlet…..snad po pár pivech nám to tajemství prozradí…. „Já sem chodec, já vás uchodim, já vás zničimmmmmm“ ,machruje Kukačka – drsně ty kukačko.

A vtu nějaká osoba zavelela odchod a šlo se, každý pamatujíc na svá mladá léta v dinosauru či skautu měl sebou nějakou tu užitečnou věc jako baterčičku chlebovníček, tabulku čokolády atd. Po zahřátí na rovince přišel kopeček a krásná cesta po asfaltce, nicméně radost nám nevydržela moc dlouho jelikož mistr zkratek ten který má dlouhý jazyk zničehonic vylítnul z cesty a přes trať hurá k lesu, že prej to je ta pravá cesta. Všichni sme zažehli baterčičky a hurá do kopečka v lese v úplnej tmě, prostě bomba (děkuji bohu že sem se tam nenatáhnul a nepřišel o svůj chrup). Ten s dlouhým jazykem vylítnul kopec jak čamrda a když vylez z lesa pronesl posvátnou větu : „Tak hoši tady roste šípek“. Rači to nechám bez komentářů…

Cesta dolů z kopce byla tak krásná že si nepomatuju na žádnej detail, snad jen že jsem telefonoval Standovi borci ze Slavětic, který šel dobít hospodu v Bohunicích z jiné světové strany. A najednou sme jí uviděli hospůdku, slza mi naběhla do oka, och bože naše mládí, život sem mi promítnul před očima.

Otevřeli sme dveře rozhlídli se, očuchali záchody…mmm klasika. A najednou to přišlo kukačka rve za dveře, „no voni maj snad zavřeno, no to snad né“ ale při pečlivém zaposlouchání sme došli k názoru že tam maj nějakou vlastní akci. Užž užž sme chtěli jít jinam když náhodou Pavel Kozár vyzkoušel druhé (tajné dveře) s Nápisem výčep. Hurá byli jsme zachráněni, obsadili jsme stolek a poručili pivo. Byl nám přinesen Gambáč standardní chuti, divné míry a pěny – aneb každý pes jiná ves, což může vést k bitkám mezi štamgasty. Ještě jsem zapomenul uvést že v této hospodě mají speciální kulatý stůl inspirovaný ze staré Anglie legendou o rytířích kulatého stolu pro místní štamgasty zvaný kulatý stůl vesnických chasníků (chlastníků), ani my jako věhlasní TOUR de Bier jsme si nedovolili přisednout k tomuto stolu.

A došlo na utopeného, mmm to byl dortík jako z pohádky. Kvalita opravdu špičková, snad jen Kukačkův první dojem „to vůbec nepálí“ který za pár minut popřel výrokem „když to vemu takle kolem a kolem je to ostrý“ …..po další chvilce…. „ale další bych už nezvlád, je to ostrý jako svině“ , jo jo, ti právníci. Marten Lee Kleema ochutnal místní specialitu žužu tyčky – delišs mňam mňam, po tyčkách dostal žízeň a tak dnes pil jak vo život a my jen koukali jak se do toho král větráků vopřel, nicméně nikdo nevíme jak to dělá, ať už pije rychle nebo pomalu stále větrák. Tuto záhadu by měl objasnit věhlasný a ve světě uznávaný záhadolog Pavel Kozár, uvidíme, čas ukáže.

Paní hospodská poznala po krátké rozmluvě a jednom pivu že sme slušný klucí a druhé pivo jsme dostali do pěkných sklenic Gambrinus a né do nějakejch tenkostěnejch NONAME pro nějaký čičmundy. To si u nás šplhla a taky přísun jídla a pití byl kvalitní takže sme s ní byli spokojeni. Přišel borec Standa Hupka, uvítán hlasitým pozdravem a potleskem, jak se na borce sluší a patří. Dostal hned pivo a spokojeně pokýval hlavou, jak to umí ostatně jen on.

A už nám začínalo být krásně po tělíčku (3 pivo), věhlasný fyzik Nobelovou cenou ověnčený mistr kukačka nám vysvětloval svůj nový revoluční objev magnetického olova. Prostě fajn doba odpočinku ze kterého nás probudil až kluk s dlouhým, jazykem, který byl polit od Standy pivem. „Standa si ustřík“ mokrý je doktor, stůl. A co na to Standa borec „No“.

Moudro dne : „Vyfotil své pivo a pak řekl že vyfotí to s pěnou. Všichni víme o koho se jedná. Také musím zmínit věc že na pisoáry se chodilo jen ve dvou protože záchody hlídal strašný babouk. Jen kukačka který se stydí a z jeho špatné zkušenosti s tima potvůrkami z malostranský kde mu šly tvrdě po krku se uchyloval (úchyloval) zamčený na záchodku.

Také první dojem a mínus za TV ve výčepu považuji za přehnaný a neopodstatněný, neboť bez televize bysme nespatřili Pawevovu chráněnku Meeshu von Kupkovic ve známém pořadu Péro. Díky rozladěné TV (synchronizace kaputo) jsme si jí mohli každý představit opravdu v nejkrásnějším světle slova smyslu neboť bylo na obrazovce vidět úplný kulový hovno.

A přišla chvíle na kterou jsme se netěšili, jo zavíračka, jednou to přijít muselo. A jelikož bereme TOUR de Bier zodpovědně, tak jsme přišli do hospody první a odešli poslední. Cesta domů po těch pivech byla veselá a pohodová. V Tejně sme se na chvilku stavili v nonstopu u starýho mostu. End.

Zapsal: Krýd! Farel Krýd!

Video:

StandaBorecHubkaVylilPivoUtíráSiRuceDoKalhot,
CharliePeťSvědomitěPíšeReport,
KlukOdKasárenNemáRád,KdyžHoNěkdoFotí,
KukačkyJsouVBohunicíchObzvláštěPlaché,
PanMaxaSeVelicePolekal,
a Corny?…

Závěrečné hodnocení

Z Bohunic: kulturní zážitek…

Z Kukačky: zase nás neuchodil…Otázky a otazníkyBonusy

Speciální úlovky : nový Kukačkův grimas – chů chů (nepodařilo se zdokumentovat..)14 odpovědí na “Bohunice – Bohunická hospoda”

  1. Ajajaj… Kde je ta pověstná síla Pavla Kozára.. Že by jeho zázračné schopnosti pominuly? Pravda je taková, že mám asociovaný slova „dobrý pivo“ a „Krušouc“, proto tam není uvedeno „dobrá Gábina“, ale prostě ve zkratce „Krušouc..“

  2. Farliku, pisu ti za A* za tvuj kulturne a zdarile vyvedeny reportik. Toto by si mela precist baba cestinarka (spojeno s mladymi lety s pruuumky), ktera tve slohove dovednosti neumela ocenit ;)))

  3. Tak jsem si dovoli udělat takový malý průzkum. Kdo kolik napsal reportů aby nedošlo k tomu, že se pořád někdo kasá tim, že už jich napsal fůru a že určitě ten druhej jich má míň… a nebo jen tak pro zajímavost:
    Nejvíc fragů má Martin a to 5, následuje Pavew se 4 plus rozdělanej komix z Hlavatců, v závěsu Pavker se 3, po dvou mají Karel, Nogi a Majkl(ten má sice dva, ale je to z jedné akce) a nakonec Ruda s pouhým jediným reportem. Příště musíme vzít Kukačku :chicken a zadat mu psaní reportu, chtěl bych si vychutnat jeho pověstný humor :-)))

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Upozornit emailem na navazující komentáře. Můžete se též přihlásit k odběru bez omentování.