Legenda praví

Jedem domů, k Rumcajsovi ve Skalici se dneska už nedostaneme..

První dojem

Jak tohle mohla bez povšimnutí přejet?

Report

Rybova Lhota – Hasičárna

Ten den jsme již stihli inspekci v Soběslavi, v pivnici U Mrtvoly. Na druhý pokus se dáváme nejkratší cestou domů. Na sever?? Brůdži zatouží ještě po odbočce na rozhlednu Svákov, ale naštěstí jsme s Martinem v přesile a je nám jasné, že to už bychom za světla domů fakt nedojeli…

Část komise měla ještě zálusk na návštěvu hospody U Rumcajse ve Skalici, to bychom si ovšem museli trochu zajet. V Rybově Lhotě si kluci čtou nástěnku, čekám na ně na kopci, když tu najednou se jim rozzáří oči – objevili nádhernou zapadlou hospodu, tedy ehm.. klubovou osvěžovnu hasičů. „Jak jsi proboha mohla TOHLE přejet??“ setkám se s nepochopením.. Venku už sedí dva hasiči. Dle slov obsluhující slečny tady mají schůzi „skoro každej navečer“. A mezitím co Martin ucucával svoje dnešní třetí (!) malý pivo (dnes mu to počítat skoro nestíháme), stíháme s Karlem každej dvě a půl. Ale vypil ho statečně!
Přijíždí další hasič na babebě: „Jedu pro hrnce, nemám v čem vařit“. Schází se to tu hezky a to se až po chvíli pod záminkou toalety odvažujeme postupně nakouknout i dovnitř. Tady to na komisi Tour de Bier ještě bude čekat! A taky budeme muset prozkoumat, jak je to v té hospodě u Rumcajse v sousední vesnici – od vedlejšího stolu jsem zaslechla diskusi a špatně jsem rozuměla, tak nevím, jestli u Rumcajse mají hambáče, nebo Gambáče.

Jenže to už je osm hodin a nálada rychle upadá, když si uvědomíme, že musíme urychleně vyrazit domů a nemáme světla. Jedeme po krásné silničce s nulovým provozem až do Hlavatců. Projíždíme kolem Transformátoru (jak se přesvědčuju každý týden na hospodském kvízu, vaří tam výborné pivo!) a potkáváme naproti hospodu. Otevřenou. Co už… Sem taky někdy TdB musí přijet udělat fotodokumentaci, zatím se na to Majkl před mnoha lety vyflák a Pavew „pouze“ dodat kreslený komiks. Dáváme si s Brůdžim pivko, Martin količku…

Jenže to už je devět hodin, musíme urychleně vyrazit domů a stále nemáme světla.. Jedeme po naprosto parádní lesní cestě, všude voní stromy. Z lesa vyjedeme u hájovny u Nové Vsi. A pak už je to přes Jamník co by kamenem dohodil do Březnice, kde necháváme Martina napospas tmě jet domů do Týna, a my jen vyšlápneme kopec, zavřeme vrata, zalezeme na pec a spíme.

A pak že v neděli bude všude zavřeno!

Zapsala Bledá skautka

Závěrečné hodnocení

Tyhle objevy jsou stejně nejlepší..Otázky a otazníky

Propracujeme se někdy k dokumentaci uvnitř?  Zatím jsme si netroufli..Bonusy

Tak tohle byl velký bonus, při cestě zpět k domovu..Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Upozornit emailem na navazující komentáře. Můžete se též přihlásit k odběru bez omentování.