Legenda praví

Bufet miláček - servis za pár halířů..

První dojem

Lišku ještě maj!

Report

Albrechtice- Bufet Miláček

No konečně slunečno a možnost sednout na kolo a tak sem všechny obdařil SMSkou, že se jede směr Bechyně-Radětice v 13:30. V klídku sem si dal oběd a začal čištit vnitřek plechovýho miláčka, protože po zimě interiér připomínal spíš kompost. Leštim a čekám mohutnou účast na etapě a vono prd, přijel jen Pawev a nikdo jinej, ksakru to je pech všichni tahaj na hnízdo, vybíraj vestavěný spotřebiče do kuchyní atd ….. Ještě vlastně volal Standa a řikal, že nemůže, že dělá přidavače obkladačovi s dlaždičkama. No co se dá dělat, účast malá, ale jede se, nejsme žádný béčka. Klasika u mapy zhodnocujem situaci, směr Bechyně odpadá a volíme destinaci novou – nejspíš hospoda Temelín jen na jedno a dom. Rozhodnutu a vyrážíme směr Neznašov, kde kontrolujeme hospodu u Vlka. Všechno je v pořádku (úplně všechno né, viz novinky), otvíračka od 16ti a tak fotíme místní zvěř a rači odjíždíme, protože koza je nebezpečná a de z vostra po mojí přední pneumatice s velkym apetitem. Dojíždíme na křižovatku do Všemyslic a demokratickym hlasovánim zvažujeme, či ject do Temelína nebo pozdravit Standu Borce při činu v montérkách. Volba padá na Standu a už zvoníme u nich na SouthForku. Po několika minutách vylez Standa opravdu v těch montérkách a dává se s náma v hovor. Zachvilku se ze dvora ozývá Standovo táta : „Stando, jestli chceš, tak se di s klukama projet“. Standa dlouho nepřemejšlí a do dvou minut je zpět i s kolem. „Ty jo Stando ty to máš ale naleštěný“. „Aby ne, sem to pořádně čistil naftičkou tady před vraty“. No představte si ropnou skvrnu jak po havarovanym tankeru – takle se v Slavěticích čistí kola 🙂 . No jestli takle Standa „ekolog“ Hupka čistí reaktor, tak tedy Bůh s náma, tak v Tejně po H5N1 u labutí další rána z nebes. Došlo ke změně plánu, jelikož sme 3, tak napíšem plnohodnotnej report a né jen revizi. Volba padá na bufet Miláček, ve kterym sme sice byli, ale Božena nebyla schopná sepsat report. Sedáme na kola a uháníme k Neumětelům ( Albrechtice ) cestou se dozvídáme nemilé novinky (čtenáři čti níž). Z kola, od boku sem vyfotil príma domácí vesnické vozítko, které si můžete prohlídnout v obrazový příloze.
Hurá maj otevřeno……., za dalších několik sekund sedíme venku s pivem, já navíc se zákuskem větrník. Ježiš to je pohodička takle po zimě provětrat kola a popít pivko.
Několik slov o hospodě. Předně bych řek, že se jedná spíše o bufet, jak už plyne z názvu.
Na jedné straně se nacházej chladící pulty s potravinami bufetního typu včetně zákusků a jiných cukrářských pamlsků. Na to plynule navazuje výčepní pult s točenou limčou a pivkem Plzeň a námi testované B.B. Výběr lahváčů můžu řadit k velice pestrým. Druhou stranu nad fiktivním krbem, nad kterým je pověšená plochá TV sleduje z ochozu vycpaná liška Bystrouška. Z popisu by se moh zdát interiér velice kýčovitý, ale neni to tak hrozný. Tak konec mouder a dem meditovat s tim orosenym pokladem.

Pijem ani nedutáme, první pivko do nás padá a druhý jakbysmet a Pawev spěchá domu, protože musí na fotbálek. Původně sem myslel, že pojedu dom s nim, ale B.B. je silnější a tak se Standou „Borcem“ zůstáváme. První jarní paprsky to do nás žhnou a my se tomu plně podáváme. Zdálky vidim povědomou osobu…

B: „Hele Klimas, kde se tu bereš?“
K: „Jedu takle kolem a vidim žlutý tričko, a že von to Brůdži a taky že joóóóó“
B: „Jo aha tak to všechno vysvětluje.“
K „Máme tu dokonce s Hléňou kola“
B: „To se musí vyfotit, ty kola v autě“

Brůdži, tedy já, nově příchozím vypráví veselou historku s čištěním Standovo kola slovy
„Standa čistil léto po zimě“. (B.B. je totiž poctivá 12!) a všichni propukají v hurónský smých..

To se nám zdála s Pawevem etápka nějaká bez účasti a nakonec se to sešlo. No alespoň něco.
Co si dáte, du na další pivko. No jo to sem si moh myslet (K)limča na tůr de bír. No já osobně sem si vzal točenej salám s cibulí a za 9 kaček a k tomu jedno bé bé. Krásné to odpoledne, zvláště ten sobotní klid na vesnici oceňuji, podrobnosti napoví videa a obrázky.

Cesta domu po 4 kouskách probíhala v absolutním poklidu a po příjezdu domů a vypití dvou šálků čaje dračí slzy došlo k náhlému usnutí. Brou noc děcka.

Váš Brůdži

Video:

Závěrečné hodnocení

Suma sumárum:

Nemilé novinky, co nám řikal po dlouhé zimě borec Standa „Topič elektrárenský“ Hupka

Mimo jiné – velmi smutnou ( brečíme s Pawevem a vzpomínáme na luxusní utopence ) je zavření hospody ve Všeteči. Prej, protože to tam nevyhovovalo, pánum z EU to prej nebylo dost nóbl a nejrači by tam postavili KFC. No to nebudu komentovat a vychladnu, pro nás je to ztráta dítěte a uznejte, že se pak člověk nechá unést emocema ani neví jak.

Úkoly, které mám do příště :
Namazat a očistit kolo po zimě, ale nemusim bejt tak důslednej jako Standa a zničit místní flóru a faunu ekologickou katastrofou.Otázky a otazníky

Bude Standa volit ve volbách Stranu zelených pana Bursíka?Bonusy

Aneb sobotní odpolední idylka, cvrdlikání ptáčků atd..24 odpovědí na “Albrechtice- Bufet Miláček”

 1. Dozvěděl jsem se nemilé novinky, že Vlk už nemá Vlka, lépe řečeno hospoda u Vlka patří někomu jinému, protože chudák Vlk se dal na chlast profesionálně a je prej pěkně v prdeli..

 2. No to zírám!!! Jestli je tedy pravda, že Pavker bude volit socany.
  Tak to už se nedivim, že jim na tu snůžku blábolů (kterou socani nazývají programem), skočí důchodci, když se na to chytil i Kernís.
  Třeba Pavker mluvil s Rathem a domluvili se, že dostane přidáno :-))))))

 3. No já si vždycky myslela, že Kernís je velký umělec, když je na sále…no ale teď teda nevim

  😀

 4. Tak to se divim, že muj jeden hlas vyvolal tolik reakcí:)
  Zajímalo by mě kolik z těch chytráků, co budou volit ODS, četlo volební programy.
  Já sem doposud volil pouze ODS, ale teď se mi jejich program prostě nelíbí, tak nevim, proč bych je měl volit! A lídr ODS Topolánek, je pro mě naprostej ubožák.
  Kdybych byl soukromník a měl vlastní ordinaci s měsíčním ziskem třeba 70 tis., tak samozřejmě budu volit ODS a jejich rovnou daň.
  Převedení nemocnic na AS je pro řadové doktory taky nevýhodné (pokud znáte někoho z nemocnice ČB, tak se jich zeptejte), ostatně ani pro pacienty se nic nezměnilo k lepšímu spíše naopak (pouze studené večeře, léky na tři dny po propuštění apod.)
  P.S. volte koho chcete a já budu taky

 5. Ty si myslíš, že to co má ČSSD(nebo jakákoliv jiná strana) v programu splní? Ty si snílek 🙂
  Schválně se podívej na jejich programy z posledních 2 voleb a zaškrtni si co splnili a co ne…
  Ja spíš koukám na to jak se prezentuje strana za nějaké delší období a ne co naslibuje před volbama.
  Ale nechci ti do toho kecat a vol koho chceš, já budu také volit, koho chci.

 6. Avatar Chcete bojovat proti sociální nespravedlnosti, třídnímu útlaku a buržoaznímu vykořisťování proletariátu? napsal:

  Po boku svých spolubojovníků budete úspešně čelit všem nástrahám nepřátelského světa, kde vše je řízeno jen hrstkou těch nejmocnějších, nejvlivnějších a nejbohatších jedinců. Naše strana vám pomůže v boji proti neviditelným silám kapitalismu a imperialismu. Čeká na vás dlouhá cesta dlážděná úspěchy osobními i kolektivními, během které budete sbírat řadu hodností a vyznamenání. Každý soudruh bude po zásluhách odměňován a po splnění jasných kritérií bude stoupat po stranickém žebříčku výš a výš.

  A tenhle volební program si čet? Ten zní přece ještě líp. Vysvětli mi jedno – chodíš si do obchodu pro hořčici s tím, aby ti to napsali na lístek? Že to pak za tebe zaplatí tvoje děti, nebo možná až ty jejich.. Socani naprosto to samý dělaj. Jak můžu utratit dvě koruny, když vydělám jen jednu? Vševědoucí stát, kterej za „chudáky nesvéprávný lidi“ všechno rozděluje – to už tu bylo, ne? To skutečně zažíváš takovej šok, že se musíš sám živit? Že ti nikdo nic nedá.. Proč si tam teda lez? Máte malý platy? Možná je vás tam hodně.. Je to neefektivní, drahý.. Stojí to moc peněz a musí se rozdělovat mezi moc doktorů. V normální ekonomice se stane to, že začnou doktoři odcházet pryč. Tam, kde si budou jejich práce víc cenit, kde oni dostanou víc peněz. A pak se jednoho dne zjistí, že dobrý doktoři chybí, takže vzroste jejich cena – dostanou víc peněz. A tak znovu. To samý je s jinejma profesema. Co ale na začátku udělá levicová vláda? Přidá peníze chudákům doktorům. Kterejch je moc.

  Příklad dvě: máš dvě děti. Jedno chodí na brigádu, vydělá si tisíc korun za měsíc. Vezmeš mu z toho 300 a dáš je tomu druhýmu, který si venku hraje fotbal, protože si chudák nic nevydělává, jako ten první spratek? Levicová vláda tohle dělá. Ve velkým.

  Mám trošku pocit, že se díváš na věc velmi krátkozrace.

  Já jsem k volbám dřív nechodil, protože je mi politika krajně nepříjemná, ale v poslední době jsem to z nutnosti změnil a jediný volby nevynechám. Nevolím osobnosti, ty přichází a odchází, ale hlavní principy.

  Klimas. Kluk od kasáren

 7. Životopis jedne rodinky:

  Bydlíme se ženou na mateřské a malým dítětem v menším okresním městě 120 km od Prahy ve zděděném rodinném domku. Ještě nedávno jsem pracoval jako systémový analytik u místního výrobce telekomunikačního softwaru, vydělával jsem na náš region slušné peníze, žena dostávala mateřskou a docela hezky a spokojeně jsme si žili. Vydělával jsem 15000 čistého, žena má mateřskou 3630, za 18630 korun se u nás dá slušně žít. Shodou různých okolností můj zaměstnavatel zkrachoval. Nepříjemné…
  Slušnou práci u nás neseženu a tak jsem se rozhodl hledat v Praze. Našel jsem si práci hned, jsem profík v oboru, plat je slušný – 38 tisíc. Na denní dojíždění to ovšem není, takže si musím pronajmout byt a domů jezdit jen na víkendy a jedenkrát v průběhu týdne, když je třeba ženě pomoci, a taky aby nebyla pořád s dítětem sama. Samozřejmě něco stojí stravování v Praze, máme sice stravenky a žena mi dává jídlo sebou, ale stejně se nevyhnu občas nějaké restauraci. Ale práce mně baví, mám skvělé výsledky, firma je se mnou velmi spokojená a daří se nám. Pracuji v Praze už měsíc a půl a přišla první výplata – 26600 korun na dlaň. Z toho okamžitě vypláznu 10000 korun za pronájem garsonky na Jižním městě.
  Ještě za vodu, plyn, internet (tedy výpalné Telecomu) 2000. Soukromě najedu domů a zpět 1920 km, což mně stojí jen na benzínu 4800. Za různé další nutné pražské poplatky, které bych doma neměl, vydám asi tisícovku.
  Počítám, počítám… jsem blázen, abych tady makal celý týden bez rodiny za 8800?
  Moje žena bere mateřskou 3630, náš společný příjem je tedy 12430 korun. Jak s tím vyžít? Naše životní úroveň upadá. Dávám výpověď, odjíždím domů a přihlašuji se na Úřad práce. Moje odměna činí 10800 korun za celodenní hraní s dcerou. Protože se večer nudím, skládám známým pécéčka. Udělám tak
  jeden týdně, na každém vydělám asi 2000, tedy 8000 měsíčně na ruku. Uvažoval jsem, že si zřídím ŽL a začnu se tím živit. Tak jsem zašel na úřad. Paní
  mi vysvětlila, že musím platit minimální zálohy na sociální a zdravotní pojištění, dohromady asi 3000 za měsíc. Minimální daň mi ukousne minimálně 840 korun měsíčně.
  Počítám, počítám…Z mých vydělaných 8000 mi tedy zůstane 4160. Polovina?
  Pani, nechejte si ten formulář…
  Podnikám dál na černo, neplatím nic, zdravotní za mne platí stát a sociální pojištění nikdo. Stejně je k ničemu. Dostávám 10800 od Úřadu práce, 8000 za služby přátelům, manželka 3630, takže náš celkový příjem do rodiny je 22430. Naše životní úroveň se rapidně zvedla, letos v létě si konečně dovolíme dovolenou u moře a v zimě lyžování v Alpách. Minulý měsíc jsme si vyřídili sociální příplatek na bydlení a na dopravu MHD, dcera má atopický ekzém a manželka ji musí vozit k lékaři.
  To udělá 3000 měsíčně, vyděláváme už 25430 čistého a koupili jsme si hezkou Fabii na leasing.
  A hodná paní na úřadě slíbila, že nám příplatek doplatí za rok nazpět, potřebuji nové lyže a manželka si vyhlédla kožíšek. Těšíme se, až manželce zvednou mateřskou na 7000, možná bychom
  si pořídili druhé dítě a koupili nové, lepší, zahraniční auto, ten leasing z těch 35800 čistého lehce utáhneme. Jednou za půl roku se nechám na chvíli zaměstnat a pak hurá znovu na ÚP.
  No, nějak ten měsíc vždycky přežiju…to víte, už jsem si zvykl na svůj denní režim: v 10 ráno žena zajde pro rohlíčky do pekárny, po cestě mi koupí
  noviny (samé potěšitelné zprávy!), pak si chvíli hraji s dcerou a vyrazíme někam na výlet, podle počasí – do přírody, na koupaliště, na běžky, do
  akvaparku. Jen mně občas přepadá splín a pak mne trochu mrzí, že moje dvě vysoké školy, inteligence i schopnosti nejsou využity. Nemělo by to mrzet i
  tu paní na Úřadě? Ale brzy mně to přejde, vždyť se máme tak dobře a já jsem nevděčný! Když se vrátíme z výletu, potkám občas kluky z bývalé práce a pozvu je na pivo. Jsou furt nespokojení, což nechápu. Makají a stále jim nestačí peníze. A
  přitom je to tak jednoduché…
  Díky státe, díky vládo, miluji tuto svoji českou
  socialistickou zem!

 8. Cituji:

  Premiér Paroubek oznámil, že stát přispěje miliardou korun na stavbu národního fotbalového stadiónu, ve který by se mělo v roce 2010 změnit sídlo Sparty v Praze na Letné.

  Jak je vidět, zdravotnictví už je v cajku, jde se na fotbal! 😀

 9. spravedlnost podle ČSSD!

  Kolik peněz Vám zbude když Vás firma ocení na 100 000 Kč??? (aneb jak si
  ČSSD představuje blahobyt)

  100 000,- VÁŠ SKUTEČNÝ PŘÍJEM (na kolik si Vás firma cení)

  – 19 270,- soc.pojištění „zaměstnavatele“ (26% hrubé mzdy)
  – 6 630,- zdrav.pojištění „zaměstnavatele“ (9% hrubé mzdy)
  – 103,- povinné úrazové pojištění (0.14% hrubé mzdy)
  ________

  73 997,- HRUBÁ MZDA (údaj na výplatní pásce)
  – 5 920,- soc.pojištění „zaměstnance“ (8% z hrubé mzdy)
  – 3 320,- zdrav.pojištění „zaměstnance“ (4.5% z hrubé mzdy)
  ________

  64 747,- ZÁKLAD DANĚ
  – 20 719,- Daň z příjmu (max. 32%)
  ________

  44 028,- ČISTÁ MZDA = vyplaceno (sazba přímých daní 56%)
  – 10 939,- DPH 5% nebo 19% a spotřební daně
  ________

  36 089,- zůstatek (celková daňová kvóta zdanění práce 64%!!!)

  Za 100 000,-, které za Vaši mzdu udá Váš zaměstnavatel si můžete koupit
  zboží v celkové hodnotě 36 089,- (V případě nižších příjmů a zdanění
  nejnižší sazbou daně z příjmu 15% je konečný zůstatek 45 111,-, tj. celková
  daňová kvóta 55%…) Progrese tedy skutečně není velká (9%) pouze s tou
  drobností, že absolutní zatížení všech příjmů, vysokých i minimálních, je
  drtivé.

  Do práce chodíte proto, abyste si mohli za vydělané peníze něco koupit.
  Když si tedy za zbylých 36089,- Kč „něco“ koupíte (kromě potravin je dnes skoro
  všechno v sazbě 19% a díky proevropské politice ČSSD tam bude patřit i
  bydlení), prodávající odvede státu daň z přidané hodnoty o kterou jsou
  prodávané zboží, nebo služby pochopitelně dražší. Ve skutečnosti tedy
  zůstane jenom 30 326,- Kč!!! Takže z každých Vámi vydělaných 100 000,- Kč,
  skoro 70 000,- Kč dostane stát!!!

  Není to žádný trik ani manipulace, je to prostý souhrn faktů, který stát
  zahaluje houštím tisíců stránek zákonů, vyhlášek a pokynů. Kromě těchto
  daní, stát vybírá ještě mnoho dalších daní od lidí, podniků a podnikatelů
  (daně z nemovitosti, daně z prodeje nemovitostí, darovací daně, daně
  dědické, daně z příjmů, daně silniční, atd.). Za vlády ČSSD celková daňová
  zátěž stále roste. Otázkou zůstává, kde ty obrovské sumy peněz, které stát
  vybírá, jsou, když ani tyto peníze státu nestačí a tak každoročně naše dluhy
  značně rostou už od té doby, kdy se ČSSD ujala moci. Kde ty peníze jsou,
  když zdravotnictví je v krizi, školství zanedbané, po silnicích se skoro
  nedá jezdit.? Platíme tolik za své sociální jistoty, nebo spíše za „jistoty“
  státních úředníků a za jistoty těch, kterým se nechce pracovat? Jestliže
  podstatně vzrostl počet úředníků, jestliže nezaměstnanost za vlády ČSSD
  stoupla na dvojnásobek, pak pochopitelně jsou také vyšší výdaje. Větší
  zdanění práce samozřejmě prodražuje pracovní sílu a vedle zdražování výrobků
  a služeb vede také k propouštění, protože firmy a podnikatelé buď krachují
  nebo nejsou schopní uživit tolik zaměstnanců, kolik by potřebovali.

  Mnohem víc peněz se však propadne a zašantročí v neprůhledných, pochybných a

  často předražených státních zakázkách a v korupci spojené s jejich
  realizací. Ačkoliv ČSSD vstoupila do vlády s populistickými hesly typu „akce
  čisté ruce“, velmi brzy se ukázalo, že to byl velký podvod na voliče, neboť
  právě za vlády ČSSD se korupce nejvíce rozmohla.

  Proč je to lidem jedno? Proč se neptají, jak je možné, že v Chorvatsku
  postaví 100 km dálnic za jediný rok a za poloviční cenu než u nás, proč se
  neptají, kam se ztrácí stovky miliard ze státního rozpočtu, proč se neptají,
  kdo jednou bude platit ty ohromné dluhy a úroky z těchto dluhů tak špatně
  hospodařícího státu, jak dlouho nám porostou daně?

 10. Dalším nezvratným faktem po shlédnutí volebních výsledků z jednotlivých krajů je, že Kernísova „oranžová nemoc“ pochází z Vysočiny. A tak sám lékař se stává pacientem.

  Doporučená léčba : Tour de Bier alespoň 2x měsíčně

 11. INÉ PAVKER P. = Slovensky = vlevo = HAHAHA tomu říkám vyluštění záhady 😀

  Klucí nedivte se mu, kdybyste měli před očima krev tak často jako on, taky by pro vás byla červená taková zvláštně přitažlivá..

 12. Pokud si někdo myslí, že už jenom s předvolebním precedencem předpokládaného dopadu voleb bylo možné, že já „Rovná Daň = noční můra socanů“ tyto strašpytle ohrozím, tak se chytám ze ten můj opasek, který mám pořádně utáhlý 🙂 No a potom, že volby „zatím“ dopadly dle jiné představy než si osoba, která na mě plive tak se pokusím vrhnout jiné světlo na jeho představu. Pokud se podaří sestavení vlády, která bude usnášení schopná, je zřejmé že zelený a křesťani by toto dle předvolebních slibů neměli podpořit a pokud ano, tak s CSSD v opozici já stejně neprojdu přes senát aniž bych přibrala na všechny strany pár kilo. A pokud snad ano, je tu ještě čtení v parlamentní sněmovně na několik kol, čehož si jsou voliči určitě vědomi.

  Ale možná se to nakonec „socanum“ jenom podáří a KSČM se opět dostane k větší moci pokud budou další volby při nichž si to voliči rozmyslí a ten hlas dají někomu jinému než v těchto volbách. Díky za Váš čas při čtení tohoto příspěvku. R´o´v´n´a´D´a´ň

  P.S. Co je špatného na a.s. oproti státní instituci? Akciovka se dá mnohem lépe řídit něž státní instituce. Záleží jen na vedení (po schválení akcionáři) jak vynakládat s tržbami a jaké náklady mít!!! A pokud by toto nestačilo, tak akcionář by mohl být i stát!!! atd. blablabla

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Upozornit emailem na navazující komentáře. Můžete se též přihlásit k odběru bez omentování.