Legenda praví

V lesích ukryté pěkné rekreakční středisko, s restaurací

První dojem

Tady je lidí! Džarda: Byl jsem šťastnej, že tu není Budvar.

Report

Albrechtice – Nová louka

Včera začal listopad a tak „konečně“ nastaly pošmourné dny a je možné dohnat resty, jako je umytí bot po zimě, nebo dopsání letního reportu. Ani jedno nebylo mým úkolem ale zatímco v botách lze i další zimu chodit bez umytí, report by nejspíš přišel vniveč, proto jsem jej radši adoptoval..

Sehnání většího počtu účastníků do pelotonu závodu Tour de Bier po vlastech Týnských dá čím dál větší práci, o to větší radost jsem měl, když se mi podařilo během pondělí 19.7. sehnat neuvěřitelných sedm? osm kousků? Cíl se ještě ladil, ale já jsem se již chtěl s tím překvapením podělit s hlavním tahounem etap posledních roků, Bruggim, bez něhož bych již takřka neměl s kým na etapách startovat (ještě jsme tedy poslední dobou úspěšně akvírovali Elvise, který má též za posledních pár akcí krásnou účast). Jenže ouha. Bruggi N-E-M-Ů-Ž-E. Musí to být něco vážného, vyhlášení nouzového stavu, covid-19376, nebo snad ukradené kolo a taky že jo, Bruggi má byznys, hewe fakt nemůže, vyvíjí teleport se sprchou a právě navazuje důležité obchodní kontakty.. A navíc, má přeci jen radši ty komornější akce, na které si za posledních 5 let zvykl. Ve dvou a když je to vyhecované, tak ve třech 😀

Ale to není případ dneška. Vyrážíme v úctyhodném počtu čtyři. A to směr Nová Louka, chatový tábor s restaurací, ukrytý uprostřed píseckých lesů. A to tam na nás má čekat dokonce Kerny, týnský emigrant z Písku. Vzali jsme to ještě zkratkou přes 7? brodů Bohunického potoka a to nám už nedočkavý Kerny hlásil, že nám jede naproti. Očekávali jsme, že ho potkáme u stromu roku, který jsme cestou stihli vyhlásit v Újezdu, o to víc nás udivilo když jsme dorazili do cíle, že ani tam stále není.. No nic, objednali jsme si u mírně zmateného mlaďocha, co tu obsluhoval a již po necelých dvaceti minutách tu Kerny byl. Kde bloudil, je nám dodnes záhadou 😀

Později, k velké radosti všech doráží další osamocený člen, Kecka.
Později, k neméně velké radosti všech doráží další osamocený člen, Standa!

Rád bych Vám dále podal standardní, tj. popisně výstižný, vtipný a informačně bohatý report, ale vůbec těm poznámkám již po čtvrt roce nerozumím, tak snad jen autentický přepis..

– hermelín – takovej dámskej
– utopenec – nemastnej, slanej. 3 chleby
– loutky! bude divadýlko
– Kerny: mně to prášilo..
– rekordní startovní listina!
– strom roku – třešeň v Újezdu!
– Kerny: já už nemám ani tachometr..
– muzeum zavřeno, TdB otevřeno. ??
– Kecka – GPS: Jeďte na severozápad
– Pavew – už ani nenapíše, že nejede. Vlastně napíše jen když je v Praze, že bohužel nemůže a že nejede. Tak asi v Praze nebyl..
– je tu ubytovaný Karate soustředění, proto nabízejí v jídelně k jídlu rizoto
– otvíračka nenalezena
– sachr 50,-, cheesecake, míša řezy
– Standa: Já vím, proč sem Bruggi nejel. Byl tu zakázanej školní výlet.. Má na to špatný vzpomínky..
– Pavew šel na koncert Tatabojs! A v hospodském kvízu byl první ze všech, co poznal Bereniku Kohoutovou! (ani nevím, jestli jsem paní napsal správně..) Shrňme si to: N-Ě-M-E-C-K-O, těstoviny, kapsáče, zajíc Bing, tancování a Tatabojs! A Berenika.
– Standa zná snad úplně všechny. „Stando, řekni koho neznáš! Rychle, jméno!“

Dopíjíme, již se připozdívá a tak toužebně přemítáme o Bruggiho vynálezu, jak by se nám teď všem hodil.. Teleport se sprchou.. Domů, přímo do postele.

Dobrou noc

Závěrečné hodnocení

Obsluha nic moc, přitom takový pěkný místo..Otázky a otazníky

Otvíračka – nenašli jsmeBonusyNapsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Upozornit emailem na navazující komentáře. Můžete se též přihlásit k odběru bez omentování.