Legenda praví

Mezi Červeňákem a Kolodějema nic není! Maximálně tak Cabrov ;)

První dojem

Hlavně že je otevřeno..

Report

Camp Pohoda

Klidné nedělní odpoledne, kávička, štrůdlík a do toho smska od Brůdžiho – Tdb za cca 30 minut u mě. Když je etapa, jde všechno stranou, ale jak znám Brůdžiho vyjede se nejdřív za hodinku. Tak jsem v klidu dojedla, dopila a pak na Šemíkovi uháněla k Brůdžimu.

Klimas s Nodžim se v Německu potápěli, Paepanka s Lukynem tam jezdili na kolech a Standa to tradičně nezvedal. Měl jet jen Pavew s Chuanitou.

„Čůs, jedem sami, Pavew se přežral“ vítal mě Brůča a hrdině se pustil do nafukování mého předního kola. Co se dalo dělat, někdo to holt odřít musí. Lebedili jsme si, že jedem sami a Semenci se vyhnuli velkým obloukem a pěkně přes náměstí kolem Zámecký. Navrhovala jsem pauzičku na pivko, aby to líp šlapalo. Brůdži se bál, že přepálíme start a pivko zatrhl. Odporovat ostřílenému členovi TDB si zatím netroufám a poslušně jsem šlapala dál.

Nejdřív měl být cílem Cabrov, ale pak si Brůdži vzpoměl, že se spletl, že jedem do Autocampu Pohoda. Nikdo nenasadil ďábelské tempo, a tak jsme si v klídku dosvištěli až k odbočce na Pohodu. Cesta dál vedla asi 3 km z kopce a já si nějak neuměla představit, jak tohle pojedem zpátky. Brůdži však moje chmury rychle zahnal, prej seženem někoho, kdo nás převeze na druhou stranu.

V Pohodě to žilo. Spoustu aborginců s malejma aboginčatama. Dali jsme si dva Kozlíky a pod dubem s výhledem na řeku jsme si je vychutnávali. Až na otravné vosy a malé aborgince na čtyřkolkách to byla opravdu pohoda. Aborginci se připravovali na bojovku, rádi bysme se zapojili, ale pivo bylo silný magnet, tak jsme se šli aspoň vykoupat. Nejdřív do řeky a pak ještě vyčvachtat do dětského bazénku. Nikdo nás z něj nevyhodil a to se cení. Akorát Brůča prohlásil, že tam musí bejt strašně nachcáno. Trošku mi tím zkazil radost z teplé vody.

Dali jsme další dvě pivka, dlouhý tyčky makový a pak zmizeli na chvilku do lesíka nafotit taky trošku tý přírody do reportu (viz. foto). Po návratu z lesíka nám volal Klimas a pozval nás na grilovačku k Černochovi (to bylo fajn) a taky nám poradil cestu zpátky (to se zdálo být taky fajn). Po chvilcec dumání, jestli není hloupý jít na Černochovu grilovačku, když nás pozval Martin, jsme usoudili, že se kdyžtak jen najíme a pak nenápadně vypaříme. Natěšení na grilovačku jsme rychle dopili, zaplatili a vydali se podle rad Klimase. Cesta nejdřív byla pěkná, později z ní byla už jen malá cestička a nakonec džungle. Už jen smrčky nahuštěný jeden vedle druhýho, ostružiny, kopřivy…Brůdži předvedl kaskadérský kousek, abych nepropadala trudomyslnosti. Já radši nic nepředváděla, protože můj zachránce Standa řečený Obětavý se někde flákal a tvrdil, že má povinnosti.

Ještě chvilku jsme s Brůčou bručeli, až se najednou džungle konečně změnila v cestu a po ní už jsme v klídku dojeli do Koloděj a odtud do Tejna. Ještě jsme se vykoupali v řece a pak hurá k Černochovi. Přijeli jsme přesně, masíčko bylo hotový. Vynadali jsme Klimasovi, který se snažil hodit vinu na Kakajdu (víme, že Janča je maskovaná závodnice Tour de France, ale nevěříme, že by nám poradila tak mega blbou cestu). Po výborným masíčku, dia pivu a příjemném popovídání jsme se ještě stavěli na Pavláčce na pořádný pivo, výborný sýrový tyčinky (nechápu proč je Brůča nazývá blitíčko) a etapku úspěšně ukončili.

zapsal: Gábina & Kozlík

tisková oprava: místo Kéďa & Brůdži jsme v tomto čísle mylně uvedli podávané pivo, Gábinu & Kozlíka. Obou AKTérům se tímto omlouváme :p


Závěrečné hodnocení

Všeho tak akorát.Otázky a otazníky

– Uskutečnili Aborginci bojovku?
– Kudy měla vést cesta zpátky?
– Byl Černorch rád, že jsme mu sežrali maso?
– Proč si lidi kupují hady?
– Byly to skutečně choroše a nebo lišej(ník) na prrdeli?Bonusy

Bonus – Etapa jen s Brůdžim je jeden velký bonus 🙂

O plakáty skřítek & víla v životní velikosti si pište do redakce :p7 odpovědí na “Camp Pohoda”

 1. Brůdžiho komentář :
  1)Příště musíme udělat fotky interiéru hospody, bylo tam tma a můj mobil to moc nebere.
  2)Supr sem se zasmál když sem Kecce sebral oblečení(moc se nesmála) a vyžadoval výměnou za pusu na zadeček(úspěšně). :zadnice
  3)Po zakázaném pivu na Zámku se Kecka nachvilku změnila v slepici (viz. Fotodokumentace)

  Toť vše nemám již co bych dodal

 2. Jen bych dodala, že popisky fotek jsem netvořila a ani mylná informace na začátku reportu není z mé hlavy! Já poznám lípičku od dubu Jedině, že by všechny stromy byly považovány za lípičky, jako kamarádka z Moravy všem houbám říká hříbci

 3. :biker teda asi si tu trasu opět budu muset projet …. ale já Klimasovi říkala, že v jednom úseku už je to dost zarostlý … páč už tam moc na procházky nechodíme asi už 15 let ne … pěkný reportík, škoda, že jsem nejela

 4. Neverila bych, jak jsou stranky Tour de bier popularni. Dneska ke mne prichazi pacient se slovy – Aaa, lesni vila Keda a ja nenapadne – Prosim? No chtel jsem si najit neco o campu Pohoda a naslo mi to Vas, fotite se takhle casto? A ja uplne ruda – Nee, to bylo vyjmecne. A pak se na me celou dobu slizce usmival. Tak pro vsechny! Opravdu to byla vyjimka, poprve a naposledy!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Upozornit emailem na navazující komentáře. Můžete se též přihlásit k odběru bez omentování.