Legenda praví

Tam tim směrem ještě něco musí bejt !!!

První dojem

Neni !!!!

Report

Dolní Bukovsko – Kulturní dům

Přes drobné nesnáze a po několika ujetých kilometrech po Tejně jsme navzdory hrozícímu lijáku vyrazili já (Pavew) a Karew, prozkoumat, jestli na jih od Týna neexistuje nějaká skrytá hospůdka, nebo hospůdky, které by stálo za to navštívit. Chvilku jsme prudili v informačním centru, jestli nemají alespoň obyč. turistickou mapu, která by byla dostatečně podrobná a vhodná tak pro naše účely. Dostali jsme košem a tak jsme si mazaně vyfotili mapu na náměstí 🙂

Vzali jsme to cestou přes Dobšice, abychom pokryli co nejvíce vesnic jedním vrzem. Nejprve jsme se ovšem pokusili sehnat Pavkera, věda, že se již navrátil z cest po rodné vlasti. Opět se zbaběle skrýval za závěsem aby s námi nemusel nikam jet. Že by se bál vody, nebo se bojí toho, že bychom mu s Karlem po cestě ujeli?

Již v prvním stoupání Karla osvítil geniální nápad. V každé vsi se při průjezdu přeptat zda-li se někde za bukem neukrývá hospoda! Jak se později ukázalo, tato metoda slavila veliké úspěchy. Rovněž nás napadlo při projíždění míst několikráte projetých, že by nebylo od věci do mapy zanášet i vesnice v kterých hospody nejsou. Například červeným křížkem. Předešlo by se tak tápání v mapě při plánování dalších etap.

Hned na prvním kopečku nesmí chybět fotka s Temelínem a jen co si Karew vyhrál s foťákem a zamávali jsme panu Velorexovi, tak se mohlo jet dál. První dotaz na skrytou hospodu v Dobšicích. Odpověď negativní. Můžeme si udělat křížek. Hned za vsí jsme narazili na třešňovou álej. Zlomil nás až nachystaný žebřík opřený o větev jednoho ze stromů. Vědomi si toho že jedem na pivo, jsme to s třešněmi nepřeháněli a po několika Karlovo uměleckých fotkách pokračujeme v krasojízdě. Ani ne o kilásek dál jsme potkali pole plné hrachových lusků! Neodolali jsme a museli jsme se posilnit. Vědomi si toho že jedem na pivo, jsme to s luštěninami nepřeháněli.

Dolní a Horní Kněžeklady si můžeme označit červeným křížkem a rychle dál. Pořežany máme zmapovány, na rozcestí jsme se tedy vydali směr Tuchonice. Ty rovněž neukrývají žádný poklad, kromě pár velbloudů tu mají jen strom s třešněma. Vědomi si toho že jedem na pivo, jsme to s třešněmi nepřeháněli a tak za stálého postrkávání Karla kupředu jsme pokračovali dál a dál.

V Radonicích jsme se opět přeptali na hospody v místě a okolí. Odhalili jsme, že dál na jih je jediná otevřená hospoda až v Ševětíně. Druhá je pravděpodobně v pondělí brzo odpoledne zavřená. V o něco bližších Drahotěšicích je prý hospoda otevřená jen v pátek a v sobotu večer. Radonice hospodu nemají. A protože Ševětín je již za červenou čárou vymezující naše pivní teritorium, otočili jsme se proto zpět na sever. Hvozno a Popovice rovná se dva červené křížky. Následující obec bylo Dolní Bukovsko. Točí se tu nejen voda, ale jak jsme zjistili i dobré pivko! Karla neodradilo ani to, že na náměstí jsou hned vedle sebe dvě hospody a v tu ránu se ptal místní paní s kočárkem po nějaké další. Zjistili jsme že je utajená hospoda v postraní uličce až u fotbalového hřiště. Podařilo se nám rovněž vystopovat, že je otevřená vždy když se zde odehrává nějaký fotbalový zápas (kdo by to byl řekl).

Nechtěli jsme narušovat právě probíhající fotbalovou schůzi a tak jsme nepohrdli druhou, dosud neotestovanou hospodou na náměstí. Na první pohled z venku střídmější, ale pozor zdání klame!!! Hospoda s čapím hnízdem nás doslova vtáhla dovnitř a nezabránila tomu ani černá vlajka vyvěšená nad vchodem.
Hospoda na první pohled obyčejná, nicméně útulná a plná hostů a to i v pondělí odpoledne !!! Piva na výběr nevídaně! Jestli mi nějaké neuniklo, tak 5 druhů !!! Gambáč, Samson, Budvar, ten i v podobě dvanáctkové a pravá nefalšovaná Plzeň. Trochu nás zklamalo to že nebylo co pojíst a tak jsme museli vzít za vděk brambůrkami a tyčinkami. Přitom jsme se porozhlédli po lokále. Přítomná TV sice šla, ale nikdo ji nevnímal, až když začali zprávy. Moudra v hospodě přítomných štamgastů nešlo vstřebávat ani po vypití čtvrtého piva. Tak jsme ruch hospody, alespoň nahráli. Litujeme servírku která i přes to, že vše poslouchala již několikátý den od rána do noci, byla stále při smyslech a evidentně z toho nešílela. Skvělá chuť piva, kterého Karel musel okusit co nejvíce značek ve spojení s příjemnou obsluhou mělo za následek vypití již zmíněných 4 kousků. Kdyby se nesmrákalo a nečekalo nás ještě nějakých 15Km, neskončilo by jistě u čtyřech.

Hospoda se to ukázala být hypermoderní. Při placení se lístek prožene přes compjůtr a vyleze účet! Nebo například na chlapskym hajzlu jsem ještě nikdy neviděl aby na všech kabinkách viselo zrcadlo, zkrátka věc nevídaná. Pak ještě špión Karel nafotil vše v hospodě, včetně servírky a prozradil jí adresu kde toto vše najde (zapomněli jsme totiž samolepky). Dokonce jí Karel svým šarmem přiměl prozradit i jméno 🙂
Za krásného letního podvečera se spotřebou jedno pivo na deset kilometrů jsme vyrazili na zpáteční cestu.

Bzí = červený křížek. Žimutice máme zmapovány a tak jsme jeli rychle dál. Zastávka na čurání u hřbitova nás přiměla zamyslet se nad přílišným tempem a tak jsme dali ještě jedno pivko v nedalekých Bečicích, kde si nás zajisté pamatují od minula. Ani po několika telefonátech a SMSkách se nám nepodařilo sehnat nikoho, kdo by s námi zašel na jedno na Pavláčku. Pavkerova slova: „Mám něco důležitého na práci“.

V Týně jsme byli za „závodních“ 15minut Na Pavláčce jsme dali osvědčenej Platánek a to byla taková příjemná tečka za celou náročnou etapou.

Zapsal záhadolog Pavew Kozár řečený Kánoe

Závěrečné hodnocení

Suma sumárum: Obecní hospoda v D. Bukovsku na náměstí je rozhodně lepší než sousední námi již testovaná hospoda. A to přestože nemají nic k jídlu, no když si tak vzpomenu na tu tláču vedle, tak možná právě proto!

Teprve po dojetí a posčítání všech odjetých etap (i těch, které se připravují k umístění na web) se ukázalo, že ta dnešní byla jubilejní PADESÁTÁ!!! No myslím, že jsme jí 6ti pivama uctili dobře.
Doufáme, že Radka (servírka v D.B. pozn. autora) nezapomene adresu a přihodí něco do diskuze!Otázky a otazníky

Proč nad hospodou v Bukovsku vlaje černá vlajka? Že by se nějaký štamgast otrávil místní vodou, když trapně zaměnil dvě sklenice?Bonusy8 odpovědí na “Dolní Bukovsko – Kulturní dům”

 1. Jak jsem slibila (sice trochu s mensi casovou prodlevou, ale prece)pisi svou reakci – jakozto zminovana servirka (ja – brigadnice na cervenec:)) je pekne cist pocity druhych ( o bukovske hospode, ktera se mistne nazyva U TLAPA).Docela jsem se u toho pobavila. Jen podotykam, ze Gambrinus (0,5l) je do ted za 15 Kc:) (a mistni hoste ho prezdivaji CHEMICKE PIVO)… NECO NA ZUB – drive bylo v teto hospode k dostani, ale jelikoz ji navstevuji vetsinou stale stejni zakaznici (kteri to maji cca 5 kroku od domu) = jidlo se nezaclenilo do pravidelne konzumace a proto to bylo pro majitele nevyhodne… 🙂 Ale Vase hodnoceni mne samotnou potesilo – vyridim to majiteli:) Tak preji hodne uspechu na vasich opileckych cestach: ;o) Nashledanou Radka

 2. Tak to se moc často nestává, aby nám odepisovali zaměstnanci navšívených hospod. Ani v tomto případě jsme s Karlem nedoufali. O to bylo překvapení větší. Jen tak dál! Hospodá dobrá, útulnější, než ta vedle, to je bez debat. No hlavně ta obsluha to hodně zvedla 🙂 Zas někdy v červenci přijedem na „Chemické pivo“

 3. Jeden typ na hospodu:
  zda se, ze jste jeste nenavstivili hospodu v Kostelci(jede se tam přes Porezany). Je to sice hodne do kopce, ale pokud vam etapa do Bukovska nedelala problem, nemude to z Tejna urcite dal nez tam. Ja se tam stavel ca pred 3 tydny, maji tam sice jen Budvarek (svetly/tmavy), ale ten tmavy mi chutnal jako uz dlouho nikde jinde. Ten mladas co tam cepoval (nevim zda to byl zaroven vedouci) pred roztocenim noveho sudu prohnal trubky poctive vodou, coz uz jsem nevidel ani nepamatuju.
  No proste report z tehle hospody by tu mel byt taky. Pokud naplanujete etapu na sobotu ci nedeli a date vedet, rad si tam udelam cestu taktez.

  Tak chlastala vista!

 4. Ahoj Klokane, budu tě muset sklamat!!! Je to veliká škoda, ale budem muset vyrazit do jiné hospody, nebo do Kostelce znovu. Měli jsme tuto hospodu už dlouho v merku a je to tak 14 dni, jsme tam byli. Report už jsem napsal a jen se čeká, až bude mít Karew vyvolaný fotky a naskenruje to.
  Hospoda zajisté dobrá, to se ostatně všichni brzo dočtou s kvalitou piva jsem byl také nadmíru spokojen.

  Jedna taková pikantnost: Jeli jsme původně do jiné hospody v Kostelci. Bývala totiž hospoda, těsně pod kostelem. My tam přijeli a tam nikde nikdo. Až pak jsme vypátrali, že je ještě jedna tam dole na návsi.
  Později jsem se od táty dozvěděl, že tu hostinskou vezl se sanitou do nemocnice. Prý se ho ptala, jestli to tam nechce vést. A táta řikal ze srandy, že večer by si tam otevřel, no a ona hned chtěla běžet pro klíče 🙂
  Nevim, jak skončila ta paní hospodská, ale vypadá to tam, že v dohledné době tam otevřeno nebude.

  Byli jsme tam v takové trochu okleštěné sestvě. Jen Karew, nováček Lenka pyromanka, Standa Guláš a já, takže revize třeba ještě se Sirem, Martinem a Pavkerem, by zajisté nebyla od věci.
  Pivu ZDAR.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Upozornit emailem na navazující komentáře. Můžete se též přihlásit k odběru bez omentování.