Stojan pro protitlaký stáčecí strojek

Jako stojan pro protitlakou stáčečku jsem původně použil upravenou truhlářskou svěrku. https://www.tourdebier.cz/francek/staceci-strojek/ Zkušenosti byly docela pozitivní,  porovnáním s ručním přidržováním stáčecí hlavy v hrdle láhve neporovnatelné. Ale stále jsem se zaobíral myšlenkou na využití litinového stojanu na vrtačku. Nedávno mě napadlo otočit pohyblivou část na vodící tyči a tím dosáhnout přítlaku na hrdlo lahve pomocí původně zvedací pružiny.

20171103_154500

Do objímky jsem prozatím musel udělat pomocné uchycení hlavy, aby šly dobře ovládat kulové ventily.

20171103_154754-01

Novou delší hlavu s průměrem 45mm, oproti původní https://www.tourdebier.cz/francek/staceci-strojek-ii/, s možností upnutí stojanovou objímkou, jsem již zadal do výroby, zatím není k dispozici. Jednoduchá řešení trvá vždy vymyslet nejdéle. Pro případné zvýšení přítlakové síly na hrdlo láhve je možné vložit vymezovací kroužek, např. z PVC či PE trubky.

20171103_124557

Použitím tohoto litinového stojanu jsem sjednotil uzavírací systém pro korunkové uzávěry. Jeden stojan protitlaká stáčečka, druhý stojan uzavírací hlava. https://www.tourdebier.cz/francek/zatkovacka-stolni/

Výsledek –   stabilita, jistota.

 

Buďte první, komu se toto líbí.

 

Komentáře

Zatím bez komentáře.

  • Přidat komentář
     
    Váš gravatar