Legenda praví

Místo nejlegendárnější z legendárních, tady to vše začalo! (U Janátů)

První dojem

Supr, 3 druhy piva a hodně hotovek na vesnici nevídané..

Report

Purkarec – Hospůdka U Voraře 5. výročí

Tak a je to tu, dlouho očkávané páté výročí TdB. !!!!!

Sraz jako téměř vždy před mapičkou na náměstí. Členové Pawev a Klimas omluveni, tou dobou na Bali. Akce je dnes genderově vyvážená, z čehož máme všichni radost včetně Prof. DrPhil. Gerlindy Šmausové, CSc. (http://gender.fss.muni.cz/lide.php), která pro nás po večerech ve volném čase provádí výzkum s názvem ženy a Tour de Bier.

Cestu vemu šmahem, protože se vždycky slohově vyšťavim na začátku a pak napíšu o hospodě jeden řádek. Takže stručně : vyjeli, jeli, přebrodili v Břehách, našli mrtvého ptáčka, dojeli na Rusalku, zavřeno, zamachrovali s kolečkama na zadnim, odjeli, našli druhého ptáčka taky tuhého(dvě mrtvoly cestou-snad to přežijem…), fotka s Temelínem, návštěva Litoradlic(kdo že nenapsal report?), pivko na cestu, mapování místní komunity(gangu), rozhovor o smyslu života s dědou co montoval na Lipně a znal všechny(já Brudži odhalen jako první), Edita se nás sříká a leží 5 metrů od nás, odjezd, šlapy šlap a máme tu Purkarec.

A zde se nám příběh opět rozbíhá, jako první věc mapujeme místní terén a hned po nalezení neprobádaného hostince berem cíl Vorař útokem. Po zaparkování koleček se celá komitét nahrnula na letní zahrádku, kde si z fleku objednala Bier po dlouhé Tour. Takže to vemu popořadě Kronikářka si dala Plzeň 12,. Nodži s Brudžim holdovali Kozlíkovi a Eda si dala desítečku Gambáče s omluvou, že řídí. A jelikož už hlad klepal na dveře, došlo k vyžádání jídelního lístku, kde se nacházela ve stálé nabídce lahůdka zelí, brambory a prejt, takže nebylo vo čem přemejšlet. Holkám to nebylo dost nóbl a tak si daly topinku a česnečku. Jídlo bylo chutné zcela v souladu s evropskými normami ISO. Nyní po zahnání základních pudů a potřeb TdB (pivko&jídlo) nastal čas infiltrace hospody, špionáže a fotodokumentace. Tak a tedy šla Kronikářka agentka TdB 000 (čti velká nula dle následujícího korunovaného úspěchu) zkusit zdokumentovat interiéry hospody, zalekla se a radši se tvářila, že jde na záchod, a při té příležitosti se jí podařilo místo rozsvícení světla na záchodě zhasnout celou hospodu, což vyvolalo bouření agentů Štamgastů a ještě větší strach agentky Kronikářky vnitřek hospody fotograficky zdokumentovat. Tak jsem se toho ujal Já, statečný Brůdži agent TdB 002 (čti nula nula dvě), který byl o poznání úspěšnější. Pak jsme dali další rundu. Všichni si vychutnali luxusní lahůdku ZON Laguna (jedná se o čistě přírodní produkt bez jakýchkoliv přídavků éček 😉 – s přírodní barvou krásně jedovatě modré).

Po zaplacení a konverzaci s místní vtipnou hospodskou nastává pravý čas přesunu na místo činu(kde nastal před pěti léty malý krok pro lidstvo, ale velký pivní skok pro TdB) – Hospoda u Janátů. Po překročení práhu nezbejvá než konstatovat : „Je to stejný díky bohu“ Sedli sme si k stolu, kterej byl přímo pod pípou, sezení jako ve škole. Pan učitel nám hnedka začal roztáčet pivka a zkoušet nás z vyjmenovaných slov po F. Tak jsme všichni dostali kouli – nikdo z nás neznal „…bufy, ráfy“. Oslava pátého výročí TDB se rozběhla ve velkém stylu, s kyticí pěti pampelišek na stolku, ovšem bez jediného člena komise, který by zde byl před pěti lety. Vzpomínali jsme na Vás, kluci, a bylo nám moc líto, že tu s námi nemůžete být. Snad příště, za dalších pět let, pokud Vám pivo bude chutnat, nebudete mít kouli na noze nebo čučet na TV z gauče atd. A jak působí zub času se přesvědčuje Nodži když se vidí v Brudžiho panenkách po pár pivech, pět let je pět let. Je konec velkolepých oslav, květiny pampelišky končí v kamnech.

Cesta domů plynula v bujarém veselí svátečního dne, kdy i přes těžké nožky z pivíček byla svižná a bez fňukání. Následovala After párty u mě na chalupě, navíc přijel Standa a Fidík (Edity pejsek), na pár minut přijel i Martin Bartošů s Fatynkou. Vše proběhlo nádherně, v poklidu, včetně sexuálního harašení Fidíka s čubou Fatynkou.

Zapsal Brůdži

Řeklo se, hluboké myšlenky, aneb přepis keců z hospody:

Nodži o svůdnosti: „Ženská svůdnost a papírový míčky jsou to samý“
Nodži o Martinovi: „Martin není člověk, to je fretka! Ale na fretky se nedělaj neoprény, proto mu žádnej není.“
Brudži o limonádě Zon laguna(Frýdex s 6ti éčky): „Vypadá to stejně, chutná to stejně…akorát je to z ropy“
Edity odpověď: (někdo): „Půjč jí ten papír ať něco napíše taky“, Edy odpověď: „Já nejsem žádnej psanec“
Brudžiho reakce na počasí venku k Єditě (chce furt domu za opuštěnym pejskem): „My budem zmoklý … ale pejsek bude suchej!“
Někdo když jsem byl na záchodě: „Žene se bouřka budou brát ryby“

Cesty osudu jsou nevyzpytatelné a tak:
(ne-zajímavé statistické údaje / jinak anglosasky release note):

• prapůvodní verzi reportu sepsal při teplotě 45° Celsia Brudži, tím se přehřál a musel se chvilku chladit a čekat na dodání materiálů a zápisků reportu od Nodžiho, které dostal po cca roce
• druhá zásadně přepracovaná verze vznikla o rok, dva později se Štěpánkou v Praze na Smíchově, moc se toho nenapsalo, zato hodně nakecalo 🙂
• původní plán dopsat report byl smeten ze stolu Štěpánkou řečenou kronikářkou slovy: „mě bolí hlava“ (já myslel, že tohle maj holky jen se sexem)
• dopsáno k téměř 10tému výročí TdB 😉 , ale což vychází vzhledem k stáří vesmíru jako vskutku blesková odezva !!! Po tak dlouhé době by se dalo říct, že report bude neúplný a povrchní ale opak je pravdou a uzrál jako víno !

Výkony hodné zápisu do Guinessovy knihy rekordů:

• Paleční cirkus Brudžiho a Štěpánky
• Єdity vertikální i horizontální vrásky

Živý komentář fotbalu:

Je to 1:1 Slavie, 3:2 prohrává Sparta
Je to tam! Slávie! Gól! Dělej! Dělej! Joo je to tam!

O pravopise živě:

„Dejte jí vyjmenovat vyjmenovaný slova“ (Brudži na číšníka pro Štěpánku) „Tak třeba po F“)….Fyzika, bufy, ráfy a nezůstalo jen u toho a další problémová slova z českého pravopisu následovala

Závěrečné hodnocení

Velkolepé, monstrózní s hromy&blesky a to vše ve víru svátečního dne.

Otvíračka:

Po – Ne 11.00 – 21.00 / a dále podle hostů
mimo středu – středa 15.00 – 21.00

Kontakt:

tel.: 385 725 104
mobil.: 723 937 009
email: vltavan@seznam.czOtázky a otazníky

– Chcípaj ptáci horkem?
– Vydrží náš skanzen i s panem hostinským do desátého výročí?
– Proč Pawel dělá strašně rád pro Štěpánku strašně?
  (Pavlé udělej strašně!)
– Maj tu tajný vchod?
  (aboriginci přicházej do hospody z kuchyně, vaří je tam hospodskej?)Bonusy

Na památku 5ti let zakoupena adresa www.TOURdeBIER.cz
Báseň
(pivní realismus jako od Egona Bondyho)

U Janátů v suchu, nebudeš na suchu

Nodži je šprt…
Sedí v první lavici
„Paňčelko, jedno pivo!“
A zase bude venku pěkně na(b)lito…2 odpovědi na “Purkarec – Hospůdka U Voraře 5. výročí”

  1. Brůůdži, dík! Vidíš, žes to zvlád beze mě a ta hlava mě dovopravdy bolela :frkacka
    Tohle byla moje úplně první etapa, mám na ní moc pěkný vzpomínky… :srdce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Upozornit emailem na navazující komentáře. Můžete se též přihlásit k odběru bez omentování.