Teploměr IKEA – FANTAST

Po mnoha negativních reportech lidí z domovařičské komunity s teploměrem Fantast z Ikey, jsem si ho pořídil, abych jej také otestoval. Prvním úkonem bylo otestování přesnosti, pro vařeni piva byla dostatečná (+-) 1°C. Teploměr je primárně určen pro kuchyňské použití, např. pečení masa, není určen pro měření tekutin ponořením sondy čidla včetně kabelu, anebo v prostředí páry. V případě, že dojde k proniknutí vlhkosti k vlastnímu čidlu, jímž je údajně termistor, elektronika ukazuje hodnotu teploty odpovídající hodnotě odporu na konci vodičů napojených na čidlo. K zamezení proniknutí vlkosti je vhodné vodič vstupující do sondy např. zalepit silikonem. Sám jsem zvolil bezpečnější metodu a to vsunutí celého přívodního kabelu včetně konektoru a horní části sondy do silikonové hadice DRINKTEC o vnitřním průměru 5mm, venkovním 8mm.

Hadice je určena pro potravinářské účely. Protože v horní části hadice netěsnila, bylo nutné použít pro přitažení hadice k sondě nerezové svorky.

Svorky, které byly k dispozici, byly pro venkovní průměr větší, tak jsem je vyfutroval kouskem hadičky o větším průměru. Svorky mají označení EAR CLIP RING W4 9.0-10.5mm a jdou přitáhnout na potřebný průměr štípacími kleštěmi. Hadičku i svorky jsem koupil u firmy Hojdánek CZ s.r.o. v Českých Budějovicích.
Při měření teploty díla, by se měla touto úpravou největší nectnost těchto teploměrů definitivně odstranit.

6 lidem se článek líbí.

 

Komentáře: 1

Přidat odpověď »

 
 • Profilový obrázek
  Sanc0

  Vyborne riesenie, vdaka za typ. Ja som to riesil teplom zmrstujucou buzirkou od spicky sondy az po koniec kablu, ale uz je na par miestach prepalena kedze pri vareni sa kabel obcas moce kolo plamena horaku. Toto by mohlo byt trvacnejsie riesenie, urcite vyskusam.

   
   
   
 • Přidat komentář
   
  Váš gravatar